• Welcome!
Total books
Book Detail
Download Besleme free book as pdf format

Besleme

Bir öyküye başlarken, diyelim: duvarda bir tüfeğin asılı olduğunu söylediniz, o tüfek ya öykünün sonunda ya da daha önce kesinlikle ateş almalıdır. - Anton Çehov This link for educational purpose only. Please remove file from your computer after familiarization.

Bir öyküye başlarken, diyelim: duvarda bir tüfeğin asılı olduğunu söylediniz, o tüfek ya öykünün sonunda ya da daha önce kesinlikle ateş almalıdır. 
- Anton Çehov
Çehov, eline geçirdiği boyaları önündeki tuvale hiç düşünmeden, gelişigüzel sürüyor sanırsınız; o boyalar arasında sanki hiçbir bağlantı yok gibidir; ama bir de uzaklaşıp baktınız mı şaşırıverirsiniz: önünüzde parlayan, bir daha aklınızdan çıkmayacak güzellikte bir tablo vardır. 
- Tolstoy
Çehov'un öyküleri, hep bir çekicin vuruşu gibidir. Hepsi de bize içinde yaşadığımız dünyanın aşağılıklarla, bayağılıklarla dolu olduğunu, bunlar durdukça hiçbir namuslu insanın rahat yaşamaya hakkı olmadığını her an hatırlatmaktadır. 
-Erol Güney
Dünyanın en büyük öykü yazan Anton Çehovun bütün öykülerini ardı ardına çıkaracağımız kitaplarla yayımlamaya başlıyoruz. Besleme, bu büyük yazardan bir demet öykü.

Book pages: 67

Book language: tr

File size: 409.94 KB

File type: pdf

Published: 08 October 2017 - 07:00