• Welcome!
Total books

Academic

Academic Articles
71
Anthropology
1
Communications
4
Economics
146

Engineering
86
History
88
Humanities and Arts
26
LGBT Studies
1

Mathematics
42
Medical and Health
59
Memoirs & Biography
65
Philosophy
157

Postmodernism
1
Psychology & Culture
118
Religion
82
Science
188

Sociology
100
Teacher's Resources
2
Technology
31
Travel
21

Encyclopedia
6
Dictionary
14
Sort by
Спиртные напитки. Искусство пить, смешивать и веселиться

Эта книга – гид, который проведет вас по правильным тропам в мире выпивки, научит, как правильно пить, чтобы выглядеть достойно, а наутро вам не было мучительно больно. 12 уроков об алкоголе и его правильном употреблении перемежаются рецептами правильных «позитивных» коктейлей и забавными историями из жизни автора книги Клео Рокос, в которых она пила крепкие напитки с Джеком Николсоном вверх тормашками, училась готовить «Белинни» с принцессой Дианой и тайно проводила ее с Фредди Меркьюри в известный лондонский гей-бар. В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Спиртные напитки. Искусство пить, смешивать и веселиться ». Чтобы читать онлайн книгу « Спиртные напитки. Искусство пить, смешивать и веселиться » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

Yoga  Bireyin Doğuşu
Yoga Bireyin Doğuşu Sented by Luis

Derin bir illüzyonda yaşıyoruz; umudun, geleceğin ve yarının illüzyonunda. İnsan, şu andaki haliyle kendini aldatmadan var olamaz. İnsan, şu andaki haliyle hakikate ulaşamaz. Bunun iyice anlaşılması gerekir, çünkü anlaşılmadığı takdirde, Yoga denilen araştırmaya giriş yapılması mümkün değildir. Yaşadığımız an, daima bir cehennemdir. Bunu sadece geleceğe yönlendirdiğin umutların sayesinde sürdürebiliyorsun.

Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler

İnsanın, toplumsal hayatı gibi düşünce hayatının da karmaşıklaştığı bir dünyada "müslümanca düşünme"nin imkân ve yöntemi nedir?

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi

- Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü? - Para neden herkesin güvendiği tek şey? - Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen? - Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar? - Geleceğin dini bilim mi? - İnsanların miadı çoktan doldu mu? 100 bin yıl önce Yeryüzü’nde en az altı farklı insan türü vardı.

Zamanın Kısa Tarihi
Zamanın Kısa Tarihi Sented by Shon

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı.

Tanrı Yanılgısı
Tanrı Yanılgısı Sented by Paul

Yayınlandığı ilk günden itibaren Amerika, Kanada ve İngiltere listelerinden inmeyen, çok tartışma yaratan bu eser üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen kitap hakkında birçok yanıt niteliği taşıyan kitap yayımlandı bile. Daha önce insan davranışları, canlılar ve genetik hakkında çok ilginç çalışmaları olan Richard Dawkins’in bu eseri yurtdışında olduğu kadar Türkiye’de de ses getirecek gibi görünüyor.

İyileştiren Bitkiler
İyileştiren Bitkiler Sented by Michael

İşin profesöründen hastalıklarda faydası kanıtlanmış 75 özel reçete! Bitkilerle tedavi, en çok istismar edilen konuların başında geliyor. Piyasada ne ararsanız var! Konuyla alakasız profesör unvanlarıyla ahkâm kesenler, her derde deva pazarlayanlar, ‘çakma’ ürünleri mucize diye lanse edenler… Halkın güvenini zedeleyen müthiş bir bilgi kirliliği... Oysa insanların talebi çok net: Konunun uzmanı güvenilir bir isimden güvenilir bilgiler!

İnsanın Türeyişi
İnsanın Türeyişi Sented by Paul

1871 yılında yayımlanan bu yapıtın birinci baskısını izleyen yeni basımlarında önemli birçok düzeltme yaptım; şimdi geçen ateşten deneyimden yararlanma yolunu tuttum ve bana sağlam görünen bütün eleştirilerden yararlanmaya çalıştım.

Gen Bencildir
Gen Bencildir Sented by Shon

“Gen Bencildir” ilk yayımlandığı 1976 yılında biyologlar ve halk arasında büyük bir heyecan dalgasına yol açmıştı.

Dua Gibi Sev
Dua Gibi Sev Sented by Shon

Allah biliyor cümlesi ne kadar da yürekleri rahatlatan bir cümle. Gücünüzün yetmediği insanlar çıkıyor karşınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz. Hakkınızı yiyorlar sesinizi çıkaramıyorsunuz.

Yaşam Sanatı
Yaşam Sanatı Sented by Shon

Dünya üzerindeki milyarlarca insanın farklı beklentileri ve amaçları olsa da tek bir ortak hayali var: Mutlu olmak. Hepimiz mutlu olmak için çabalıyor, bunun için yaşamlarımızda bazı seçimler yapıyor, bazı şeylerden vazgeçiyor, kısacası yaşamlarımıza yön vermeye çalışıyoruz.

Risk Toplumu  Başka Bir Modernliği Doğru

Ulrich Beck’in başyapıtı olan Risk Toplumu, yirminci yüzyılın sonlarında Avrupa’dan çıkmış en etkili toplumsal analiz eserlerinden biri haline geldi ve ilk yayımlanışının ardından geçen yaklaşık otuz yıllık sürede büyük satış rakamlarına ulaştı. Hem disiplinler arasında hem de kamuoyunda yarattığı etki açısından, Habermas’ın Kamusallığın Yapısal Dönüşümü’yle karşılaştırılabilecek olan Risk Toplumu sosyoloji ve sosyal teori alanında bir klasiğe dönüşmüştür.

Sofie'nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman

"Sofi'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir...

Yaratma Cesareti
Yaratma Cesareti Sented by Shon

Yaratma Cesareti, Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen ismi Rollo May'in en temel yapıtlarından biri. May, psikoloji, psikoterapi, felsefe ve sanatla yakın ilişkisinden ötürü, yaratıcılık konusunu ilginç bir perspektiften inceliyor.

Kalıcı Felsefe
Kalıcı Felsefe Sented by Michael

Ezeli Kalıcı Hikmet tabiri, Leibniz tarafından ortaya çıkarıldı. Fakat içeriği nesneler, canlılar ve zihinler dünyası için vazgeçilmez bir ilahi gerçekliği tanıyan metafizik ruhta ilahi gerçekliğe benzer ve hatta onunla özdeş bir şey bulan psikoloji, insanın nihai hedefini bütün varlık aleminin içkin ve aşkın kaynağının bilgisi olarak gören ahlak zamanı bilinmeyecek kadar eski ve evrenseldir. Dünyanın her bölgesindeki ilkel insanların geleneksel ilimlerinde Ezeli Hikmetjn temelleri bulunabileceği gibi, gelişmiş dinlerin her birinde de tam olarak gelişmiş biçimleri mevcuttur.

Işık Doğudan Gelir
Işık Doğudan Gelir Sented by Luis

Işık Doğudan Gelir, siyasî, felsefî, dogmatik herhangi bir inancın peşinde olmayan, başka milletlere, başka fikirlere, başka düşünce ve duyma tarzlarına sonsuz bir tecessüs besleyen bir Cemil Meriç klasiği, tüm diğer eserleri gibi.

Yürümenin Felsefesi
Yürümenin Felsefesi Sented by Paul

“Yaşamak için ayağa kalkmamışken, yazmak için oturmak nasıl da beyhudedir.” Henry David Thoreau

Felsefenin Tesellisi
Felsefenin Tesellisi Sented by Musa

Alain de Botton, Felsefenin Tesellisi'nde günlük yaşamın bize en çok acı veren sorunları için rahatlıkla felsefeye başvurabileceğimizi kanıtlıyor, bütün zamanların en büyük düşünürlerini seçip, bu dahilerin yazdıkları arasında günlük yaşama ilişkin bilgece yaklaşımları bir araya getiriyor. Felsefe ile edebiyat aynı potada erirken ortaya şaşırtıcı derecede esprili, ama aynı zamanda rahatlatıcı bir yapıt çıkıyor.

Вилки вместо ножей. Простой путь к здоровью

В чем секрет долгой, здоровой и активной жизни? Ответ – в том, что вы едите. Участники проекта «Вилки вместо ножей», среди которых автор бестселлера «Китайское исследование» Колин Кэмпбелл, выяснили, что всего лишь одно простое изменение в вашем питании может избавить вас от большинства проблем со здоровьем в настоящем и будущем. Какое? Переход на цельные растительные продукты. Даже если вы слишком привыкли к жирному, соленому и сладкому, эта книга поможет вам отказаться от такой пищи и перейти на растительные продукты всего за несколько недель. Возьмите свою жизнь в свои руки уже сейчас. На русском языке публикуется впервые. В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Вилки вместо ножей. Простой путь к здоровью ». Чтобы читать онлайн книгу « Вилки вместо ножей. Простой путь к здоровью » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

Epinomis
Epinomis Sented by Michael

Konuşanlar: Giritli Kleinias, Atinalı bir yabancı ve Lakedaimonlu Megillos'tur. Bilgeliğin ne olduğuna ve ona ne şekilde ulaşılacağıyla ilgili bir sorgulamayla başlar diyalog.

Sort by