• Welcome!
Total books

Academic

Academic Articles
60
Anthropology
1
Communications
4
Economics
146

Engineering
83
History
88
Humanities and Arts
26
LGBT Studies
1

Mathematics
40
Medical and Health
59
Memoirs & Biography
65
Philosophy
157

Postmodernism
1
Psychology & Culture
118
Religion
82
Science
188

Sociology
100
Teacher's Resources
2
Technology
30
Travel
21

Encyclopedia
6
Dictionary
14
Sort by
About Korean Culture and Information Service

Korea is proud to maintain its own unique history and culture for over 5,000 years, despite the last 150 years during she survived foreign encroachment and a civil war led to division of the country. Rising from misfortune and suffering, Korea has accomplished tremendous economic growth within less than half a century, and has become an internationally recognized and respected country.

THINGS NEWCOMERS NEED TO KNOW TO LIVE IN KOREA

Korea is a historic country in East Asia; since 1945 it has been divided into two distinct sovereign states: North Korea (officially the "Democratic People's Republic of Korea") and South Korea (officially the "Republic of Korea"). Located on the Korean Peninsula, Korea is bordered by China to the northwest and Russia to the northeast. It is separated from Japan to the east by the Korea Strait and the Sea of Japan

An Invitation to Mathematics

Dresden was born in Amsterdam on November 23, 1882, into a wealthy banking family. After matriculating for three years at the University of Amsterdam he used tuition money in 1903 to book passage on a ship to New York City. He then traveled to Chicago to help a friend, arriving there on his 21st birthday. Two years later, after saving money from working at various jobs, he enrolled in the graduate program at the University of Chicago, where he earned his Ph.D. in 1909 under the direction of Oskar Bolza with thesis The Second Derivatives of the Extremal Integral.

Prince William
Prince William Sented by Michael

Prince William is rich, handsome and the future King of England!

Nadir Şah
Nadir Şah Sented by Luis

Kitab Asiyanın sonuncu böyük fatehi sayılan Nadir şahın həyat və hərbi fəaliyyətnə həsr edilmişdir. Müəllif tərəfindən Nadir şahın uşaqlıq illəri, onun sərkərdə kimi formalaşdığı mürəkkəb hərbi-siyasi şərait, onu hakimiyyətə aparan döyüş yolu, böyük bir imperiyanın yaradılması üçün tarixə sığmayan fatehliyi və nəhayət faciəli həyatı geniş şəkildə araşdırılmışdır.

Deccal
Deccal Sented by Michael

Hıristiyanlığın yaklaşımına saldıran ve gerçekleri çarpıttığı için bunun, insanlığı yozlaşmaya götürdüğünü belirten Nietzsche, İsa’yı yozlaşmamış gerçek Hıristiyan olarak gördüğünü "Deccal" içersinde ve ilginç bir biçimde ifade ediyor.

Zeka.
Zeka. Sented by Michael

Zeka bir kazanım değildir. Sen zeki doğdun. Ağaçlar kendi tarzında zekidir, kendi hayatları için yeterli zekaları vardır. kuşlar zekidir ; hayvanlarda da öyledir. Aslında dinlerin Tanrı'dan kastettikleri tek şey evrenin zeki olduğudur, her yerde gizlenmiş bir zeka olduğudur.

Sofinin Dunyasi
Sofinin Dunyasi Sented by Musa

"Sofi'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir... "Benzer insanların", yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, "3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" diyen Goethe'nin günübirlik insanlarından olmama yolunda ciddi bir adım.

Hegelin Hukuk Felsefesinin Elestirisi.

Marksizmin "tarih-öncesi" ürünlerinden biri olan ve ilk kez D. Riazanov'un gün ışığına çıkarmasından sonra, henüz sınıflar savaşımının ve proleter devrimin siyasal ve toplumsal dönüşümdeki işlevini kavramaktan uzak olması nedeniyle, bazen Marx'ın olgunluk dönemi düşüncesine karşı kullanılmak istenen bu 1843 elyazmaları, gene de devlet ile sivil toplum arasındaki ilişkilerin bilimsel bir açıklaması ve hegelci diyalektiğin materyalist bir devriklemesi üzerine ilk girişimleri içeriyor. Bu bakımdan bu yapıt, marksizm ve marksizmin doğuşuyla ilgilenen herkes için son derece önemli bir belge oluşturuyor.

Sorgulayan Denemeler.
Sorgulayan Denemeler. Sented by Michael

Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır...

Utopia
Utopia Sented by Michael

Sir Thomas More, Sokrates'e benzetilmek onurunu kazanan ender kişilerden biridir. Onun ölümsüz yapıtı Utopia dünya klasikleri arasına girmiş ve bugün bile hâlâ merkal okunmaktadır. Neredeyse beşyüz yıl önce yazılmış olan Utopia'da, en geniş anlamıyla Hümanizm, yani insanlık sevgisi ve saygısı hakimdir. Kimseyi diğerinden üstün saymayan, sıradan insanların kurduğu bir devlet: Thomas More'un Utopia'sı. Bir yeryüzü cenneti. Yaklaşık beş yüz yıl öncesinden çağımıza dek eskimeden gelen bu klasik, Prof. Dr. Mina Urgan'ın incelemesiyle sunuluyor.

Yeni Atlantis.
Yeni Atlantis. Sented by Michael

Bacon’ın 1624 tarihli Yeni Atlantis’i More’un Ütopya’sı ve Campenella’nın Güneş Ülkesi ile birlikte Rönesans’ın en tanınmış ütopyaları arasında yer alır. Bu metin, daha çok edebiyata yakın bir anlatım tekniğiyle düşünürün bilim programını ve gelecekte mümkün olabilecek ideal bir bilim ve teknoloji toplumu tasarımını belgelemektedir.

Zamanin Daha Kisa Tarihi
Zamanin Daha Kisa Tarihi Sented by Luis

Evrenin bilinmezlerini hangimiz merak etmeyiz ki?.. Yalnızca bilinmezlerini değil, hakkında bildiklerimiz bile hâlâ bir merak konusu değil midir?.. Evren nereden gelip nereye gidiyor? Onun hakkındaki bilgileri nereden ve nasıl elde ediyoruz? Ya da gerçekten neyi ne kadar biliyoruz? Bütün bu soruların yanıtını almak için çağımızın en önemli fizikçisi Stephen Hawking’den daha yetkili bir başvuru düşünülemez herhalde. Hawking, bu konuda yazdığı ilk kitabı Evrenin Kısa Tarihi yayımlandığında gördüğü büyük ilgi yanında bir o kadar da yeni bir talebi karşılamak zorunda kaldı.

sbornik
sbornik Sented by Paul

Основоположник Азербайджанской республики (1918-1920), выдающийся политик, писатель, журналист, общественный и государственный деятель Мамед Эмин Расулзаде родился в семье ахунда 31 января 1884 г. в селе Новханы Бакинского уезда Бакинской губернии. Еще во время учебы в Бакинском техническом училище он активно включился в общественно-политическую жизнь. В 1902 г. организовал в Баку мусульманское молодежное общество, с 1903 г. участвовал в революционном движении, в 1904 г. являлся одним из организаторов первой в Закавказье мусульманской социал-демократической группы «Гуммет» («Энергия»), а затем принял участие в революции 1905-1907 гг., охватившей всю Российскую империю.

Gunes Ulkesi.
Gunes Ulkesi. Sented by Luis

Felsefe yapıtlarının değeri ne denli büyük olursa olsun, Campanella’dan bugüne kalan, adını ölümsüzleştiren şey, hiçbir kuşku yok ki, Güneş ülkesi’nden dile getirdiği toplumsal bir düzen düşüncesidir. İlk defa Utrecht’de 1643’de basılmış olan Güneş Ülkesi, (The City of the Sun) Platon’un Devlet’i ve Thomas More’un Utopia’sıyla aynı düşünce çizgisi üzerinde, insanoğlunu mutlu bir yaşayışa kavuşturma yolundaki isteklerin en temiziyle yazılmış yapıtların başında gelir.

Top Oynayan Kedi Magazasi
Top Oynayan Kedi Magazasi Sented by Luis

Kitap, Fransa'da Saint-Deniz caddesi ile Petit-Lion sokağıyla kesiştiği yerdeki bir evden söz ederek başlar. Bir de dükkandan. Dükkanın tabelasında son derece acemice çizilmiş top oynayan kedi figürü vardır. İşte bu nedenle mağaza da Top Oynayan Kedi Mağazası olarak anılmaya başlamıştır. Mağazının sahibi, aynı zamanda iki kız babası olan Bay Guillaume'dır. Fakirlikten gelip kitap boyunca servetine servet katan bu adam, kendi halinde yaşayıp gitmektedir. Bu karaktere nazaran daha ilginç olansa karısıdır. Dinine son derece bağlı bu kadın, kızlarını sıkı bir disiplin altında büyütmüştür. Etrafından hep kızacak bir şeyler bulur.

Vatan Yahut Silistre
Vatan Yahut Silistre Sented by Michael

İslam Bey, gönlündeki tüm aşkları bir yana bırakarak savaşa koşar. Ne var ki gidenlerin geri dönemeyeceğini bilen Zekiye, İslam Bey'i yalnız göndermeyi düşünmemektedir...

Yanliz Gezenlerin Dusleri.
Yanliz Gezenlerin Dusleri. Sented by Michael

Fransız Aydınlanması’nın ‘aykırı’ sesi Rousseau, edebiyatın geleneksel türleri içinde kendisine kolayca bir yer bulamayan bu ‘anı’ ile ‘roman’ arası metinde, hayatı ile bir son hesaplaşma çabasına girişiyor. Bu hesaplaşma en başta düşünürün iç dünyasına, geçmişine yaptığı bir yolculuk anlamına gelmektedir.

Sort by