• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
55
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
98
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
More Dr. Seuss and Philosophy: Additional Hunches in Bunches

Dr. Seuss and Philosophy delighted thousands of readers by demonstrating the insights of these children’s classics through a playful engagement with the philosophical tradition. In More Dr. Seuss and Philosophy readers will be offered a vision of the good life through the world of Dr. Seuss. Whether it’s stoicism and care of the self in Did I ever Tell you How Lucky you Are?, facing our own mortality in You’re Only Old Once, or the value of compassion, building communities, and resolving conflicts in the parables of Horton the elephant, King Derwin of Didd, or the Butter Battle Book, the essays in this book focus on living well through the wisdom of Dr. Seuss and other philosophers. Contributions by Elizabeth Butterfield, Cam Cobb, Timothy M. Dale, Joseph J. Foy, Kevin Guilfoy, Jacob M. Held, Glenn Jellenik, Sharon Kaye, Dennis Knepp, Rob Main, Bertha Alvarez Manninen, Jennifer L. McMahon, Matthew F. Pierlott, Janelle Pötzsch, Benjamin Rider, and Aeon J. Skoble

Ecel Saati
Ecel Saati Sented by Michael

-Haydi gel, dedim... Bu çıkmazdan nasıl kurtulacağını sana söyleyeceğim. -Sahi mi? Sağ ol Mayk... Sana güvenmekle hata etmedim. Seni hatırlamamın sebebi bu! Seni aylardan beri düşünüyorum. Keşke Savcı’ya telefon edeceğime sana başvursaydım.

Gangsterler Kraliçesi
Gangsterler Kraliçesi Sented by Luis

-Eller havaya! dedim. Eller yukarı, kalbimin orangutanı... Küçük siyah gözlerinden bir kin ışıltısı geçti. Boynumu bu sırada yakalasa işimin harap olacağını anladım.

Genç Bir Doktorun Anıları

Devrim zamanı Rusya… Karakışı aratmayacak kadar soğuk, kasvetli bir eylül günü, tıp fakültesinden yeni mezun olmuş bir doktor, şehirde çoktan unutulmuş geleneklerin ve boş inançların hüküm sürdüğü uzak bir kasabaya gelir. Devrim, büyük şehirlerin merkezlerinde hayatı ve zihniyetleri altüst ederken, bu genç doktor ülkenin ücra bir bölgesinde kadercilikle ve batıl inançlarla zorlu bir mücadeleye girişir.

Karanlık Yerler
Karanlık Yerler Sented by Michael

İçimde gerçek bir organ gibi yer kaplayan sinsi bir kötülük var. Libby Day’in annesi ve iki kız kardeşi Kansas Kinnakee’de “Şeytana Kurban” edilmişti. Cinayetin ardından bir tek minik Libby hayatta kalırken ağabeyi Ben’se hapsi boyladı. Üstelik onu hapse gönderen, sevgili kız kardeşi Libby’ydi!

Brandenburg
Brandenburg Sented by Luis

80'li yıllarda bir eylemci Berlin'de sokak ortasında vurulur. Paraguay'da bir arabanın çarpıp kaçtığı kaçakçı çok geçmeden can verir. Yaşlı bir işadamı, Asuncion'daki görkemli malikânesinde kafasına kurşun sıkarak intihar eder. Bu ölümlerin birbirleriyle bağlantılı olduğuna inanan Gazeteci Rudi Hernandez ise olayı çözmeden korkunç bir cinayete kurban gidecektir.

Kar Kurdu
Kar Kurdu Sented by Musa

Ocak 1953. Soğuk Savaş’ın en gergin dönemi. Başkan Eisenhower, Stalin’in akli dengesinin bozulduğuna ilişkin ürkütücü bir istihbarat alır. Daha da kötüsü, SSCB’nin Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatabilecek nükleer bomba programının tamamlanmakta olduğunu öğrenir.

Sakkara'nın Kumları
Sakkara'nın Kumları Sented by Musa

Kasım 1943. İkinci Dünya Savaşı’nın bütün hızıyla sürdüğü günler. Adolf Hitler, görülmemiş cüretkârlıkta bir görev verir adamlarına: Müttefiklerin Avrupa’yı istilası konulu gizli bir konferans için Kahire’ye gidecek olan Amerikan Başkanı Franklin D. Roosevelt ile İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in öldürülmesi; çünkü böyle bir istila gerçekleşirse Almanya bir anda yenilgiye uğrayacaktır.

Son Tanık
Son Tanık Sented by Luis

Yugoslavya parçalanmakta, dünyanın Nazilerden sonra verdiği bütün sözlere rağmen Avrupa’nın göbeğinde bir başka soykırım yaşanmaktadır. Koalisyon kuvvetleri, Saraybosna’nın eteklerinde bulunan Omarska Kampı’ndaki katliamdan sağ kurtulmayı başarmış, ancak yaşadığı derin travma yüzünden konuşmaktan bile aciz küçük bir kız bulur.

Delice
Delice Sented by Shon

“... Aliço Meryem’i içeri itip kapıyı kapattı ve ay dışarıda kaldı, yıldızlar dışarıda kaldı, ay ışığı da dışarıda kaldı. Kırık dökük kaldırımlar, tozlu yollar, iğde kokan hava, otların arasında bitmiş kır çiçekleri...

İhtiyar Balıkçı
İhtiyar Balıkçı Sented by Michael

Kübalı balıkçı Santiago'nun büyük bir kılıçbalığı ile mücadelesinin unutulmaz öyküsü...

Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu

Italo Calvino’nun Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu adlı yeni romanını okumaya başlamak üzeresin. Rahatla. Toparlan.

Kartal Süzülürken
Kartal Süzülürken Sented by Musa

Yazar ingiltere'nin kıyı bir kentini gezerken, mezarlığa gelir. mezarlıkta bir şey dikkatini bazı mezar taşlarına ikinci dünya savaşın'da ölen alman paraşutçülerin isimleri kazınmıştır.

Kelebekler ve İnsanlar
Kelebekler ve İnsanlar Sented by Paul

Uzun ama renksiz bir yaşam mı istersiniz, yoksa kısa ama renkli bir yaşam mı?

Kilimanjaro'nun Karları
Kilimanjaro'nun Karları Sented by Paul

Kilimanjaro’nun Karları, Hemingway’in çok beğenilen ve en popüler yapıtlarından seçilmiş on kısa öyküden oluşmaktadır. Öyküler, Kazanan Hiçbir Şey Almaz, Kadınsız Erkekler, Beşinci Kolon ve İlk Kırk Dokuz Öykü isimli yapıtları arasından seçilmiştir.

Kız Kar ve Kan
Kız Kar ve Kan Sented by Paul

"Kürekçinin yumruğu, bunu söylenince çeneşine indi ve adamı bir yük yığınına fırlattı. Bu derten memnun olmayan kürekçi, mavnaya atılacaktı.

Kızılgerdan
Kızılgerdan Sented by Paul

“STIEG LARSSON KADAR İYİ BİR YAZAR; HATTA BİRAZ DAHA İYİ” JC Patterson

Kör Talih
Kör Talih Sented by Michael

Napoli'den Roma'ya hareket eden 11 kişinin intiharından şans eseri iki kişi kurtulur.

Leyla'nın Evi
Leyla'nın Evi Sented by Musa

Boğaziçi’nde Bosnalılar Yalısı’nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf’un Cihangir’deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf’un sevgilisi Rukiye (“sahne adı”yla Roxy), Almanya’da peep show’larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik yaparak “yırtmaya” uğraşan bir Almancı kızıdır.

Ellerimi Bırakma
Ellerimi Bırakma Sented by Shon

Gözlerimi kapatıp açtım. Ve sen yoktun. Şimdi neredesin? En büyük korkularıyla yüzleşen iki anne… Hakikat onları ya paramparça edecek ya da özgür kılacak.

Sort by