• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
58
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
99
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
Zalim Krallık
Zalim Krallık Sented by Paul

KANLI GEÇMİŞ VE ACITAN GERÇEKLER… BİRİ GÜMÜŞ, BİRİ KIZIL; BÜYÜLEYİCİ İKİ KADIN. TEK BİR ADALET SAVAŞI: KIZILLAR, GÜMÜŞLERE KARŞI.

Kürtaj
Kürtaj Sented by Musa

Uzun yıllar boyunca kaybedenler kütüphanesinde yaşamın ardından dünyanın en güzel kadınıyla tanışıp onunla birlikte olursanız eğer zaman içinde başınız derde girebilir.

Otomatik Piyano
Otomatik Piyano Sented by Paul

İlerleme… Kulağa pek hoş gelen bir kavram. Hep ileri, daima ileri! İnsanlığın gelişmesi, sınırlarını zorlaması, aşması… Peki, bedeli? Üçüncü Dünya Savaşı sonrası: Aşırı mekanikleşmiş bir toplum. Fabrikalar, tüm üretim, her şeyin çalışması için bir avuç insan, bir avuç becerikli mühendis yeterli. Geri kalanlarsa…

Kadınlar Rüyalar Ejderhalar

Le Guin bizimle rüyaların diliyle konuşur, kadınların ve ejderhaların öykülerini anlatır.

Denizin Dibindeki Krallık

Büyük beğeni toplayan Yağmur Damlalarından Kolye kitabının yaratıcıları Joan Aiken ve Jan Pienkowski’den her satırı sihirle örülü büyüleyici bir masal dünyası: Denizin Dibindeki Krallık.

Talih Yıldızı
Talih Yıldızı Sented by Michael

Astrid için aralık ayının o karlı pazartesi günü çok kötü geçmektedir. En yakın arkadaşıyla küsüşmüş, üstüne üstlük annesi işten eve geldiğinde söylenip durmuştur. Aynı akşam annesiyle marketten dönüşte durmuş yıldızlara bakarken, Astrid kayan bir yıldız görür ve gözlerini kapayıp hemencecik bir dilek tutar: Köpek olmayı dilemiştir! Ama dikkat... çünkü bazen dilekler gerçekleşebilir!

Güçler
Güçler Sented by Michael

Marifetler ve Sesler'in ardından Ursula K. Le Guin'in Batı Sahili Yıllıkları dizisinin üçüncü kitabı Güçler.

Son Kurtadam
Son Kurtadam Sented by Luis

Vampir romanı dediğimizde aklımıza hâlâ Dracula gelir, ama kurtadam romanı hep sahipsiz kalmıştı; Jake Marlowe ortaya çıkana kadar… O, zamanımızın bir kahramanı; gerçek bir anti-kahraman!

Ters Yüz Şatosu
Ters Yüz Şatosu Sented by Musa

Okul için bir ödev yazması gereken küçük Lorina, siyah bir tavşanın yardımıyla, ormanın içinden sihirli bir dünyaya gider. Oraya vardığında çok çalıştırılan, aç bırakılan ve yakındaki şatodan çıkan zehirli dumanlara maruz kalan yeşil insan insanlarla tanışır. Lorina, şatoya girip yardım istemeye karar verir. Fakat şatoda içeridekilerle tanıştığında onların, bütün yemekleri kendilerine saklayan ve dışarıdakileri köle olarak gören bencil kişiler olduğunu anlar. Lorina’nın macerası onu bürokrat sıçan, denetlemeci yılan, çiftçi armadillo ve en sonunda da Başkan Domuz’la tanıştıracaktır.

Darwin Ne Yaptı?
Darwin Ne Yaptı? Sented by Musa

Darwin adı, organik evrim teorisinde silinmez bir damgadır. Bu teori, yeryüzünde yaşayan ve eskiden yaşayıp tükenmiş türlerin nasıl ortaya çıktıklarını aydınlatma çabasının ürünüdür. Darwin’e varıncaya kadar yaşambilim, dağınık bilgiler toplamından başka bir şey değildi. Darwin teorisiyle bu dağınık bilgileri toparlamıştır. Yaşambilim, Darwin’le birlikte ve ondan sonra materyalist ve diyalektik bir temele oturmuş, gerçekten bir bilim olmuştur.

Kızıl Sefer
Kızıl Sefer Sented by Luis

BARUT BÜYÜCÜSÜ ÜÇLEMESİ İKİNCİ KİTAP GALİBİ BARUT VE KURŞUNLAR BELİRLEYECEK…

Lejyon
Lejyon Sented by Shon

Sıra dışı zihinsel rahatsızlığı nedeniyle farklı farklı kişilikler geliştirebilen adam: Stephen Leeds ya da herkesin onu tanıdığı ismiyle Lejyon. Ortaya çıkardığı kişilikler, daha doğrusu halüsinasyonları pek çok alanda dudak uçuklatan yeteneklere ve bilgiye sahip olmakla kalmıyor, karşı karşıya kaldığı farklı gizemleri gün yüzüne çıkarması için Lejyon’a yardım ediyorlar. Üstelik birbirlerinden haberdarlar ve bazıları da kendisinin bir halüsinasyon olduğunu biliyor.

Bir Şeftali Bin Şeftali
Bir Şeftali Bin Şeftali Sented by Shon

Yoksul, tozlu bir köyün kenarında kocaman, bol sulanmış bir bağ varmış, içinde de çeşit çeşit meyve ağaçları. Bağ o kadar büyükmüş ve içinde o kadar çok ağaç varmış ki, bir ucundan bakıldığında öteki ucu görünmüyormuş, hatta dürbünle bakılsa bile.

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Amerikan edebiyatının bol ödüllü yazarlarından F. Scott Fitzgerald çarpıcı bir öyküyle karşınızda. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi zekice kurgulanmış, uzun süre hafızalardan çıkmayacak unutulmaz bir hikâye.

Ellika Tomson'un Keşif Günlüğü

Ellika’nın hiç keyfi yok, çünkü pazartesiye kadar bir ödev yazması gerekiyor; hem de sayfalarca, hem de uzun zaman önce yaşamış bir kâşif hakkında... Ama komşusu tamirci ve temizlikçi Pampas ona küçücük bir defter, bir kalem ve yepyeni bir fikir verir:

Arayıcı
Arayıcı Sented by Musa

ZORLU BİR GÖREV. ONURLU BİR YEMİN. BÜYÜK BİR YALAN. BU GECENİN DÖNÜŞÜ YOK.

Güç Yüzüklerine Dair
Güç Yüzüklerine Dair Sented by Paul

J. R. R. Tolkien'in en önemli çalışması olarak kabul edilen Dsilmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür ve tüm eserlerinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Elinizdeki kitap ise güç yüzüklerinin üretimini anlatır.

Kader Ağları
Kader Ağları Sented by Luis

İskoçya’nın işgal altında olduğu günlerde Kral David, kanının son damlasına kadar savaşacak sadık askerler aramaktadır. Bu askerlerin en ünlüsü Waryk de Graham’a, Aslan Lord adıyla birlikte şövalyelik unvanı verilmiştir ama bir İskoç şefi olarak bu onurlu mevkiye ulaşmasının bir bedeli vardır: Bedeni ve ruhuyla ona direnmeye yemin etmiş bir Viking gelini!

Ellerimi Bırakma
Ellerimi Bırakma Sented by Luis

Gözlerimi kapatıp açtım. Ve sen yoktun. Şimdi neredesin? En büyük korkularıyla yüzleşen iki anne… Hakikat onları ya paramparça edecek ya da özgür kılacak.

Yalnız Benim Ol
Yalnız Benim Ol Sented by Shon

Gizemli bir cinayet, Entrika dolu bir ev, Karanlık sırlar, İmkânsız bir aşk…

Sort by