• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
57
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
98
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
Yedi Gece
Yedi Gece Sented by Shon

Yedi gün, yedi gece. Tutku uğruna nelerden vazgeçebilirsiniz?Sidonie Forsyhte’ın, kumarbaz kız kardeşinin hayatını kurtarabilmesi için yapabileceği tek bir şey vardı: Craven Kalesi’nin duvarlarının arkasında yaşayan, acımasızlığıyla nam salmış, yüzü yaralı o adamla, günah dolu yedi gece geçirmeliydi.

Aşkın Diyalektiği
Aşkın Diyalektiği Sented by Musa

Özdenören, aşkı bir mecaz kılan beşerî koşulların bir köprü, bir merdiven olduğunu ihsas ettirirken, aşkın gerçeğini yatay boyutu dikey boyuta bağlamanın bir imkanı olarak irdeliyor.

Yalnızlık Paylaşılmaz
Yalnızlık Paylaşılmaz Sented by Paul

Yarın düzenleyecekler aşklarımızı, Ner’deyse. Huysuzluğumuz ondan. Perdeleri kapatmalı mı? Perdeyse. Yaşamlarımızın, doğumlarımızın Tadı kaçmadan.. Gökteyse, yerdeyse, Bir şeyse.

Yasak Sevişmek
Yasak Sevişmek Sented by Musa

"Bir gül takıp da sevdalı her gece saçlarına/ çıktı mı deprem sanırdın 'kara kız' kantosuna/ titreşir kadehler camlar kırılır alkışlardan/ muammer bey'in gözdesi karantina'lı despina"..

Sisler Bulvarı
Sisler Bulvarı Sented by Shon

Düşlenen, tümüyle düşsel olan sevgililer, topu topu üç geceye sığdırılan, doyasıya yaşanamayan aşklar, gözlerinden yıldız rüzgarları geçen sevgililer, Paris sokakları, limanlar, yolculuklar, deniz insanları ve Anadolu; uzun havalar, halk türküleri.

Reading Zindanı Baladı
Reading Zindanı Baladı Sented by Luis

Oscar Wilde Reading Zindanı Baladı adlı muhteşem manzumesinde Charles Thomas Wooldridge adlı bir askerin kısa süren hapishane yaşamını ele alır. Wooldridge, Kraliyet Atlı Muhafız Alayı’nda bir subaydır. Genç karısının kışladaki askerlerden biriyle gizli gizli görüştüğü dedikodusunu duyar. Deli gibi sevdiği karısı Laura’yı girdiği bir hiddet nöbeti sonucu öldürdükten sonra gidip polise teslim olur.

Memleketimden İnsan Manzaraları

Türk şiirinin çizgisini değiştirmiş, çok yönlü, evrensel boyutlu bir şair ve yazarın bu basım için yeniden gözden geçirilmiş, kaynak metinler esas alınarak düzeltilmiş "külliyatı"...

Elde Var Hüzün
Elde Var Hüzün Sented by Paul

Şehrin sokaklarında ihanet yürüyor bu şiirlerde; tanıdık birileri ölüyor, mahkumlar koğuşlarında sevda, özlem, özgürlük, sevgili örüyorlar gizlice, genç ayrılıklar, tutsak mutluluklar yaşanıyor..

Çakıcı'nın İlk Kurşunu

"Ben hayatta herkese karşı lakaydımdır... Bu bende sevmek hissinin mefkudiyetinden değil çok fazla oluşundandır. Ben sevdiklerimi köpek gibi severim yavrum... Zelilane severim."

Temmuz Gelincikleri
Temmuz Gelincikleri Sented by Luis

Alelacele yaşanmış, bir solukta tüketilmiş bir hayat. Bir modern çağ tragedyası. Baş oyuncusu bir kadın şair: Sylvia Plath.

Çamur Prenses
Çamur Prenses Sented by Luis

Yürüyebileceğim yol yok Ne büyük yanılgı Son kez izleyeceğim bir köşede Son kez uyuyuşunu Onlarca kez yetişemedim uykuna Sıradan cazibelere yetiştim durmadan

Sana Bakıyorum
Sana Bakıyorum Sented by Paul

“Maram Al Masri’nin şiirleri küçük şeylerin şiirdir. Küçük şeylere her zaman yüklü bir şiir, keşiflerle, anlamla dolu, neredeyse bir konuşma sırasında aklınızı çeliveren ayrıntılarla.

Kötülük Çiçekleri
Kötülük Çiçekleri Sented by Shon

Walter Benjamin’in “Avrupa’yı etkileyen son lirik başyapıt” olarak nitelediği Kötülük Çiçekleri, birçok şair ve eleştirmene göre modern şiirin kurucu basamağıdır.

Kemik İnadı
Kemik İnadı Sented by Shon

amaçsızlığını seviyorum sokakların her şey içimizden geçiyor

Hasretinden Prangalar Eskittim

Hasretinden Prangalar Eskittim, ilk kez 1968 yılında yayımlandı. O tarihten günümüze defalarca baskı yaptı. Birbirini takip eden birkaç kuşak sosyalist ve devrimcinin ellerinde, sözlerinde ve şarkılarındaydı. Birçok kişinin acı tatlı hatıralarında unutulmaz, özel bir yeri oldu.

Parçalanmış / Soğuk Uyanış Serisi 3. Kitap

Kırılmış’ın bittiği yerden iki ay sonrasında Lia başladığı yere geri dönmüştür yeniden: evine dönüp kusursuz bir evlat gibi davranmaktadır. Ne kadar bu role kendini alıştırsa da hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

A Clash of Kings
A Clash of Kings Sented by Luis

Time is out of joint. The summer of peace and plenty, ten years long, is drawing to a close, and the harsh, chill winter approaches like an angry beast. Two great leaders—Lord Eddard Stark and Robert Baratheon—who held sway over an age of enforced peace are dead...victims of royal treachery. Now, from the ancient citadel of Dragonstone to the forbidding shores of Winterfell, chaos reigns, as pretenders to the Iron Throne of the Seven Kingdoms prepare to stake their claims through tempest, turmoil, and war.

Sented by Musa

From a master of contemporary fantasy comes the first novel of a landmark series unlike any you’ve ever read before. With A Game of Thrones, George R. R. Martin has launched a genuine masterpiece, bringing together the best the genre has to offer. Mystery, intrigue, romance, and adventure fill the pages of this magnificent saga, the first volume in an epic series sure to delight fantasy fans everywhere.

Sort by