• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
58
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
99
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
A Clash of Kings
A Clash of Kings Sented by Luis

Time is out of joint. The summer of peace and plenty, ten years long, is drawing to a close, and the harsh, chill winter approaches like an angry beast. Two great leaders—Lord Eddard Stark and Robert Baratheon—who held sway over an age of enforced peace are dead...victims of royal treachery. Now, from the ancient citadel of Dragonstone to the forbidding shores of Winterfell, chaos reigns, as pretenders to the Iron Throne of the Seven Kingdoms prepare to stake their claims through tempest, turmoil, and war.

Sented by Musa

From a master of contemporary fantasy comes the first novel of a landmark series unlike any you’ve ever read before. With A Game of Thrones, George R. R. Martin has launched a genuine masterpiece, bringing together the best the genre has to offer. Mystery, intrigue, romance, and adventure fill the pages of this magnificent saga, the first volume in an epic series sure to delight fantasy fans everywhere.

Eksik Parça
Eksik Parça Sented by Shon

Mara Dyer- 1 Bir gün uyandığında son birkaç gününü hatırlayamadığını düşün... Mucizevi bir şekilde kurtulduğun kazada tüm arkadaşlarını kaybettiğini, Ailenin yeni bir sayfa açmak için taşınmak zorunda kaldığını, Kendi geçmişinle ilgili senden daha fazlasını bilen bir çocukla tanıştığını,

Deha
Deha Sented by Paul

June ile Day’in yaralı bir halde Cumhuriyet’ten firar etmelerinin üzerinden yedi gün geçmiştir. Bu sırada en akla gelmeyecek şey gerçekleşir: Seçmen Primo ölür ve yerini oğlu Anden alır. Cumhuriyet kaçınılmaz bir şekilde kaosa sürüklenirken ikili, Day’in erkek kardeşini kurtarmak ve onları Koloniler’e götürmek için yardım etmeye gönüllü bir grup Vatansever isyancıyla güçlerini birleştirir. Ancak Vatanseverlerin bir talebi vardır: June ve Day yeni Seçmen’e suikast düzenlemelidir.

Şampiyon
Şampiyon Sented by Musa

Day bir efsane. June ise bir deha. Peki, kim ŞAMPİYON olacak? June ile Day, Cumhuriyet halkı ve birbirleri için çok fazla fedakârlıkta bulunmuşlardır. Şimdi vatanları bir dönüm noktasındayken June bir kez daha Cumhuriyet’in gözüne girmiş ve hükümetin seçkin çevresinde bir Princeps adayı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Küvette Bulunan Günce
Küvette Bulunan Günce Sented by Luis

Özel görev için seçilen kişi Binaya girdiği andan itibaren kendini bir anlamsızlık labirentinin içinde bulur.

Kaplan! Kaplan!
Kaplan! Kaplan! Sented by Musa

“Bester’in iki muazzam kitabı zamanının ötesine geçmeyi başardı. Yaklaşık altmış senedir herkesin en iyi on bilimkurgu kitabı listesindeki yerlerini korudular.” –Robert Silverberg “En sevdiğim kitap ne mi? Kaplan! Kaplan!” –William Gibson “Bilimkurgu edebiyatı gerçek deha ürünü çok az eser çıkardı ve bu da onlardan biri.” –Joe Haldeman “Pekçoklarınca şimdiye dek yazılmış en iyi bilimkurgu romanı.” –Samuel R. Delany “Kaplan! Kaplan!, Alfred Bester’in yazdığı en iyi eser.” –James Lovegrove

Labirent / Son İsyan
Labirent / Son İsyan Sented by Musa

Her şeyin sonu geldi! İSYAN, Thomas’ın her şeyini almıştır: hayatını, anılarını ve sonunda arkadaşı olan Kayranlıları. Ama artık sona ermiştir. Son bir testin ardından Deneyler tamamlanmıştır.

Bitmeyecek Öykü
Bitmeyecek Öykü Sented by Paul

“İnsanlar vardır, asla Fantazya’ya gidemezler,” dedi Bay Koreander. “Ve insanlar vardır, gidebilirler ama sonsuza kadar orada kalırlar. Sonra bir de Fantazya’ya gidip geri dönenler vardır. Senin gibi. İşte bunlar iki dünyayı da esenliğe kavuştururlar.”

Anarşist
Anarşist Sented by Michael

Okat uzay serisinin dokuzuncu romanı ve oldukça sürükleyici bir roman. Ben Reich büyük bir şirketin sahibidir ve D'Courtney ile rekabet içindedir.

Anansi Çocukları
Anansi Çocukları Sented by Musa

Karanlık, korkutucu ve büyülü dünyalara eğlence, mizah ve samimiyetle bambaşka bir tat kazandıran Neil Gaiman, bu kez okurunu, yeryüzü üzerinde söylenegelen tüm öykülerin sahibi örümcek-tanrı Anansi’nin ve çocuklarının macerasına kulak vermeye çağırıyor.

Ada
Ada Sented by Musa

Huxley, ölümünden bir yıl önce yayımladığı son romanı Ada ile, Cesur Yeni Dünya’nın karşıtını yarattı.

Yıldız Tozu
Yıldız Tozu Sented by Michael

Kadim İngiltere’nin huzurlu tarlaları ve çayırlarında, bir granit çıkıntısının üzerinde 600 yıldır duran küçük bir köy vardır.

Leyla
Leyla Sented by Musa

BOSNALI BİR KIZIN YÜREĞİNİZİ BURKACAK VE TÜYLERİNİZİ ÜRPERTECEK GERÇEK HAYAT ÖYKÜSÜ Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosna’daki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi...

Albertin kayıp
Albertin kayıp Sented by Shon

"Mademoiselle Albertine gitti!' Istırap, insan psikolojisine, psikoloji biliminden çok daha derinlemesine nüfuz eder. Daha bir dakika önce, hislerini tahlil ederken, Albertine'le son bir kez görüşmeden, bu şekilde ayrılmanın, en çok istediğim şey olduğuna kanaat getirmiş, Albertine'in bana verdiği hazların vasatlığıyla beni mahrum ettiği hazların bolluğunu karşılaştırıp kendimi çok zeki bulmuş, onu artık görmek istemediğim, sevmediğim sonucuna varmıştım.

Işıltı Sarayı
Işıltı Sarayı Sented by Michael

"Vampir Akademisi" serisinin uluslararası çoksatar yazarı Richelle Mead'den tarihi bir atmosferde geçen baş döndürücü, romantik bir seri.

Mürebbiye
Mürebbiye Sented by Paul

Mürebbiyeleri katı bir ahlak anlayışının kurbanı olurken, yetişkin dünyasının gaddarlığıyla tanışan iki masum çocuk; Como gölü kıyısındaki bir otelin dingin ortamında gözüne kestirdiği bir genç kıza imzasız aşk mektupları yazarak zalimce bir oyuna girişen görmüş geçirmiş beyefendi;

Комната с белыми стенами

Десять лет назад в Англии прошли несколько громких процессов, на которых обвинялись женщины, убившие своих маленьких детей. Вердикт присяжных опирался на заключение судмедэкспертов. Но инициативная группа во главе со знаменитым тележурналистом Лори Натрассом добилась пересмотра этих дел – на том основании, что мнение главного эксперта якобы было предвзятым и непрофессиональным. В результате троих осужденных оправдали. А через какое-то время одна из них была застрелена у себя дома. Затем был убит главный эксперт обвинения. На их телах полиция обнаружила странные карточки с написанными от руки шестнадцатью цифрами. Такую же карточку получил и Лори Натрасс, защищавший несправедливо осужденных женщин. Полиция начала расследование двойного убийства, подозревая, что, возможно, это не последние жертвы в запутанном деле детоубийц… В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Комната с белыми стенами ». Чтобы читать онлайн книгу « Комната с белыми стенами » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

English Renaissance Poetry: A Collection of Shorter Poems from Skelton to Jonson

Including authoritative texts of poems by twenty-three major and minor poets—from John Donne, Edmund Spenser, William Shakespeare, and Ben Jonson to George Gasciogne and Fulke Greville—and Williams’ critical preface, English Renaissance Poetry remains an invaluable introductory anthology of short poems from our first modern poetry.

Nothing But the Night
Nothing But the Night Sented by Michael

“(John Williams’) first undertaking is carried out with a success that compels admiration.

Sort by