• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
58
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
99
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
Три метра над небом

На улице встретились двое - Баби и Стэп. Баби - отличница, девушки ее круга носят Onyx и говорят о последних веяниях моды. Стэп - парень из уличной банды, днем он сидит с дружками в баре или жмет гири в спортзале, а вечерами носится по городу на мотоцикле или гоняет шары в бильярдной. Они из разных миров, но они полюбили друг друга. Теперь Баби не узнают даже родители, а Стэп внезапно открывает в себе качества, которые совсем не вяжутся с образом грубого мачо... В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Три метра над небом ». Чтобы читать онлайн книгу « Три метра над небом » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

Головоломки. Задачи. Фокусы. Развлечения

ГОЛОВОЛОМКИ. ЗАДАЧИ. ФОКУСЫ. РАЗВЛЕЧЕНИЯ - увлекательная книга, полная волшебства. Автор книги, известный популяризатор науки Яков Исидорович Перельман, поможет читателям разглядеть неожиданные стороны как будто знакомых предметов, откроет секрет феноменальной памяти, научит интересным фокусам, предложит много занимательных игр и развлечений. В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Головоломки. Задачи. Фокусы. Развлечения ». Чтобы читать онлайн книгу « Головоломки. Задачи. Фокусы. Развлечения » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

Как стать другом своему ребенку. Папа, папочка, папуля

Эта книга написана для всех пап, которые хотят быть лучшими отцами для своих детей. Это под силу каждому мужчине:• стать для своего ребенка надежным и сильным другом, к которому можно обратиться в любой ситуации;• построить доверительные и крепкие отношения с детьми, дружить и весело проводить с ними время;• быть для них опорой в жизни и лучшим примером для подражания.На личном примере автор показывает, что заботиться о своем ребенке, думать о его потребностях, принимать активное участие в его ежедневных делах наравне с мамой – это нормально, правильно, важно и полезно.Папы узнают, как подготовиться к зачатию и осознать себя в роли отца; как поддержать жену во время беременности и родов, преодолеть трудности и напряжение в период младенчества; как взрастить в ребенке уникальную личность, принять его таким, какой он есть, и построить отношения в семье, основанные на уважении и взаимном доверии. Особое внимание автор уделяет организации личного пространства папы: где и как черпать терпение, вдохновение, спокойствие и гармонию.Книга в первую очередь адресована папам – будущим и состоявшимся, а также мамам, бабушкам и дедушкам, психологам и педагогам по работе с детьми. В нашей библиотеке вы можете бесплатно почитать книгу « Как стать другом своему ребенку. Папа, папочка, папуля ». Чтобы читать онлайн книгу « Как стать другом своему ребенку. Папа, папочка, папуля » перейдите по указанной ссылке. Приятного Вам чтения.

Karantina
Karantina Sented by Paul

Yıldızları görebilmek için duvarları arasında yaşadığımız evimizden vazgeçtik. sadece bedenlerimizi değil, ruhlarımızı da karantinaya aldılar. Ne bu karantinadan çıkabiliyoruz, ne de birbirimizden ayrılabiliyoruz. Bundan sonraki tek savaşımız bu karantinadan kurtulmak.

Sus
Sus Sented by Shon

SÖYLEMEDİKLERİN SENİ ÖLDÜREBİLİR…

Kumların Kadını
Kumların Kadını Sented by Shon

“Hem dolambaçlı hem de bağımlılık yapıcı.” David Mitchell

Yıldız Masalı
Yıldız Masalı Sented by Luis

Gökyüzünde her an bir yıldız doğar, bir yıldız ölür. Bu sonsuz masala kulak verenler için umut ve aşk asla uzaklarda değildir…

Kelebek ile Keman
Kelebek ile Keman Sented by Shon

Yüreğinin en ıssız köşesinde bile bir kelebeğin umuda kanat çırptığını duyabilirsin…

Küçük Köpekli Kadın
Küçük Köpekli Kadın Sented by Musa

Everest Yayınları, edebiyat dünyasının tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan Anton Çehov’un tüm yapıtlarını yayımlamaya devam ediyor. Mehmet Özgül’ün Rusça asıllarından yaptığı özenli çevirileriyle kronolojik olarak yayımlanan Çehov kitaplığının sekizinci ve son cildi Küçük Köpekli Kadın, 1895-1900 yılları arasında yazılmış 16 öyküyü kapsıyor.

Yasak Sevgili
Yasak Sevgili Sented by Luis

Alyssa Scott, yıllar sonra doğup büyüdüğü Frederick’e geri döndüğünde cebinde sadece yüz doları vardır; aklındaysa hayalleri…

Safir
Safir Sented by Shon

Tüm güzelliklerden ve merhametten sıyrılmış, sevginin ne olduğunu bilmeyen bir adamdı Brian. Bağlılığı sadece kralaydı; ne bir toprağa ne de başka bir insana varoluşundan bu yana hiç bağlanmamış İskoçya’nın en korkulan savaşçılarından biriydi. Kılıcı ile aldığı canların sayısını dahi hatırlamazken çoktan yosun tutmuş kalbi ilk defa atmaya başlayacaktı.

Mezarımdan Yazıyorum
Mezarımdan Yazıyorum Sented by Paul

Latin Amerika edebiyatının en önemli, bir o kadar da az bilinen yazarı Machado de Assis'in Türkçedeki ilk kitabı Mezarımdan Yazıyorum, sahici bir "ölümden sonra" güncesi, kahramanımız Braz Cubas kendisini seven kadını reddeder, taptığı kadın tarafından ise reddedilir. İçine düştüğü bu acıklı durumdan kurtulmak, insanoğlunun melankolisini toptan yok etmesi için bir yakı icat eder ama başarısız olur.

Sicilyalı
Sicilyalı Sented by Luis

Sicilyalı, Mario Puzo'nun eserleri içinde bir köşe taşıdır. Bu kitapta; cinayetin, adaletin ve ihanetin romantik ve unutulmaz öyküsünü bulacaksınız. "Michael Corleone'nin Sicilya'daki sürgünü sona eriyor.

Cuma ya da Pasifik Arafı
Cuma ya da Pasifik Arafı Sented by Luis

Tournier yaşadığımız hayata anlam verebilmek için hikâyelere ihtiyacımız olduğunu düşünen ve kolektiflik kazanmış hikâyeler denebilecek mitosları da ciddiye alan bir yazar. Temel kaygısı Batı kültürünün temel mitoslarını dönüştürerek bambaşka anlamlandırma ve yaşama imkânlarına işaret etmek!

Şeytanname
Şeytanname Sented by Paul

Gogol, hicvini korku unsurlarından yoğurmuştu; eserleri her türlü garabetin meskeni, yaşam alanına dönmüştü. Cinler ve şeytanlar korkutup kaçan figürler değil, ana kahramanları olmuştu.

Kızıl Darı Tarlaları
Kızıl Darı Tarlaları Sented by Musa

Çin’in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan’ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman.

Bazuka
Bazuka Sented by Michael

"İnsan çocukken bir büyük saadet ülkesinde yaşıyor, sağa sola şuursuzca koşturup neşeyle kişniyor. Sonra büyüyor, büyüdükçe salaklaşıyor, salaklaştıkça unutuyor o mesut diyarı, bir nevi ölüyor.

Sessiz Ev
Sessiz Ev Sented by Shon

Sessiz Ev'de Orhan Pamuk, dağılmakta olan bir ailenin hikâyesi üzerinden Cumhuriyet ve modernleşme tarihimizin barındırdığı gizli çatışmaları ve şiddeti araştırıyor. Orhan Pamuk, yayımlanışından otuz yıl sonra bu yeni baskıda romana bölüm başlıkları koydu ve anlatıdaki bazı tekrarları ayıklayarak kitabı yeni okurlar için daha okunaklı hale getirdi.

Bir Aşk
Bir Aşk Sented by Shon

Yıllarını unutmak mı istedin? Hayatına baskın yapan küçük bir kızın kötülüklerine sadece kendi gücünle meydan mı okudun? Sana uygun olmayan yabancı bir oyunda inat mı ettin? Yeniden çocukluğuna dönebileceğini mi sandın? Seninkinden bambaşka bir surat lazımdı bunun için. Maç bitti, hesap döndü. Kapılar kapanıyor, yalnızlık, boşluk, çöl, kimsenin duymayacağı sessiz çığlıklar. İşte limandasın aptal adam, ne sandın kendini?

Sort by