• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
58
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
99
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
Pastoral Senfoni
Pastoral Senfoni Sented by Shon

Timaş Edebiyat’ın Çağdaş Dünya Edebiyatı dizisinden çıkan ilk kitap Pastoral Senfoni, Nobel ödüllü yazar André Gide’in en iyi bilinen eserlerinden birisidir. Huzuru yakalayabilmek için çırpınarak yaşayan ruhlar için aşk, acıya dönüştürülmesi en kolay, en hassas ihtiyaçlardan biridir. Kahramanların hepsi, ya Gide’in kendisi ya da hayatında önemli rolleri olan yakınlarıdır.

Kazanan Yalnızdır
Kazanan Yalnızdır Sented by Musa

Kazanan Yalnızdır’da Paulo Coelho, On Bir Dakika ve Zâhir’de öne çıkan temalara geri dönüyor. İçinde yaşadığımız dünyada, lükse ve ne pahasına olursa olsun başarıya olan bağımlılığımızın, yüreğimizin sesine kulak vermemizi engellediğini anlatıyor bize.

Sabit Hat
Sabit Hat Sented by Michael

AŞKTA İKİNCİ ŞANSI YAKALASAYDINIZ, AYNI KARARLARI MI VERİRDİNİZ?

Sinekli Bakkal
Sinekli Bakkal Sented by Paul

Adıvar’ın bugüne kadar defalarca basılmış, milyonlarca okur tarafından okunmuş ve güncelliğini hiç yitirmemiş romanı Sinekli Bakkal, Türk romanı içerisinde özel bir yere sahip. "Roman," dendiğinde aklımıza gelen ilk kitaplardan biri olan bu yapıtı Selim İleri’nin yazdığı sonsöz eşliğinde sunuyoruz.

Yalan Oyunu
Yalan Oyunu Sented by Michael

BAŞKA BİRİNİN SAHİP OLMAK İÇİN CİNAYET İŞLEYEBİLECEĞİ BİR HAYATIM VARDI. DERKEN BİRİ BUNU YAPTI.

Seraphita
Seraphita Sented by Luis

“Çoğu kez insana, daha önce içinde yaşadığı hataların tam karşıtı olan erdemleri edinmesi için bütün bir hayat daha gerekir.”

Son Arzu
Son Arzu Sented by Musa

Tipik bir “genç kız romanı” olan Son Arzu, üç genç kızın sevgilileriyle olan ilişkilerini anlatıyor.

Son Şeyler Ülkesinde
Son Şeyler Ülkesinde Sented by Musa

Paul Austerin yarattığı Son Şeyler Ülkesi, geniş yığınların evsiz barksız yaşadıkları, hırsızlığın suç sayılmayacak kadar yaygınlaştığı, kendi canına kıymak ya da başkalarınca öldürmek yoluyla ölümün tek kurtuluş yolu durumuna geldiği kent. Anna Blume, bu adsız kente ağabeyini aramak için gelmiştir...

Akıl Oyunları
Akıl Oyunları Sented by Luis

Bu kitap Nobel Ödüllü Matematik dahisi John F. Nash'in dramatik yaşam öyküsüdür.

Unutulmaz Gece
Unutulmaz Gece Sented by Luis

Sırlarla dolu bir geçmiş, aşkı tehlikeye atabilir mi?

Timbuktu
Timbuktu Sented by Luis

Romanın iki kahramanı var; biri evsiz barksız sarhoş, yarı deli Willy, öbürü de kendi insanlığımız konusunda ondan pek çok şey öğreneceklerine girerek dünyayı, yaşamı, insan ilişkilerini işleyen Roman kimi yerde eğlendirici, kimi yerde de trajik ve hüzünlü bir anlatımla her zamanki dil ustalığıyla sözcüklere yüklediği enerjiyle yalın ama yoğun yorumuyla bizi alışılmadık yollardan insanlığımızla yüz yüze getiriyor.

Deli Dolu Bir Yaz
Deli Dolu Bir Yaz Sented by Luis

Harika bir evlat... Okulun en başarılı öğrencisi... Mükemmel bir eş...

Üç Hikaye
Üç Hikaye Sented by Shon

Üç Hikâye, şüphe, aşk ve yalnızlık etrafında şekillenmiş öykülerden oluşmuştur. Bir taraftan kutsal metinlere göndermeler yapan eser, diğer taraftan okuru gündelik hayatın acı gerçekleriyle karşılaştırmaktadır.

Üç Silahşör
Üç Silahşör Sented by Musa

Alexandre Dumas (père) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda bütün Avrupa’yı saran siyasal ve sosyal çalkantılar içinde yaşamasına rağmen, daha çok 16. ve 17. yüzyılın tarihsel olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı.

Yaşlı Ormanın Gizemi
Yaşlı Ormanın Gizemi Sented by Michael

Yaşlı Orman bir efsanedir: Burası çocukluğun köklerinin salındığı; sınırlarının bozulmadan korunduğu; ölümsüz bir güç gibi yaşamı sembolize eden; neşeli, özgür, karşılık beklemeyen bir ormandır. Burada yaşayan orman cinleri, istedikleri zaman bir insana ya da hayvana dönüşebilir, barındıkları ağaç gövdelerinden diledikleri zaman çıkabilirler. Bu cinlerin hayattaki yegâne amacı, ormandaki asırlık ağaçları canları pahasına korumaktır. Bizi inanılmaza inandıran Buzzati’nin bu fantastik öyküsü, gizemli rastlantıları ve gerçeküstü ayrıntılarıyla kâinatın en kadim meselesini imler: İyi ile kötünün savaşı...

Yukarı Mahalle
Yukarı Mahalle Sented by Michael

Birinci Dünya Savaşı ve Büyük Buhran yıllarının boğucu atmosferinde yerleşik kalıpların dışına taşanların, gelecek kaygısı taşımayan ama bugünü de sonuna kadar yaşayanların, sistemin dışında kalmakta direnenlerin, beş parasız aylak takımının hikayesi Yukarı Mahalle.

En Uzun Gece
En Uzun Gece Sented by Paul

Birbirini seven iki insanın düşebileceği en kötü duruma düştüklerinin farkındaydı, sevgi asla kaybolmayacak bir biçimde canlıydı ama aralarındaki ilişki çürüyüp eski bir köprü gibi yıkılmıştı.

Uykusuz Geceler
Uykusuz Geceler Sented by Musa

Londra’nın en hızlı çapkını Nicholas Challoner intikam için yaşamaktadır…

After 4 / Mutluluk
After 4 / Mutluluk Sented by Shon

TESSA İLE HARDIN TÜM ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELMİŞKEN AŞK MASALLARI KÖTÜ SONLA MI BİTECEK?

Sort by