• Welcome!
Total books

Classics

Children's Classics
58
Drama Classics
13
Fiction Classics
181
Horror Classics
6

Humor Classics
4
Misc Classics
3
Mystery Classics
43
Poetry Classics
24

Romance Classics
99
Sci-Fi Classics
29
Short Stories Classics
38
Sort by
Bir Geyşanın Anıları
Bir Geyşanın Anıları Sented by Paul

Japonya'nın en ünlü geyşasının gerçek anılarının kusursuz bir içtenlik verince bir lirizmle anlatıldığı bu romanda, bakire kızların açık artırmalarda en yüksek fiyatı veren alıcıya satıldığı; kadınların, iktidarı elinde tutan erkekleri oyalamak için eğiltildikleri; aşk hayallerine küçümsenerek bakıldığı, dış görünümü görkemli bir dünya gözlerimizin önüne seriyor.

Sustalı
Sustalı Sented by Luis

Çantasında her zaman bir sustalı taşıyan genç bir kadın bir akşam evine döndüğünde, çakısının ve elinin üzerinde kan lekeleri olduğunu fark ediyor. Ne olup bitti?

Zafer Abidesi
Zafer Abidesi Sented by Luis

Müellif, bu yeni romanında aşka­diğer eserlerinde olduğundan fazla yer vermiştir.

Aforizmalar
Aforizmalar Sented by Paul

Kafka, Aforizmalar’ı Ocak 1917 ve Aralık 1920 tarihleri arasında “Günah, ıstırap, umut ve doğru yol üzerine aforizmalar” ve “O: 1920 günlüğünden aforizmalar” başlıklarından oluşan iki bölüm halinde yazdı.

Amerika
Amerika Sented by Shon

Amerika, Franz Kafka’nın yazmaya başladığı ilk romandır. Fakat yazar, 1911 yılının sonundan 1914 yılına kadar aralıklarla üzerinde çalıştığı ve Der Verschollene (Kayıp Kişi) başlığını vermeyi düşündüğü romanını tamamlayamadı. Yalnızca "Ateşçi" başlıklı bölümü 1913 yılında ayrı bir öykü olarak yayınlayabildi. Franz Kafka’nın ölümünden sonra ise Max Brod 1927 yılında bu roman fragmanını Amerika başlığıyla yayınladı.

Babaya Mektup
Babaya Mektup Sented by Musa

Kafka’nın babası Hermann Kafka’ya Kasım 1919’da yazdığı bu mektup, alıcısına hiçbir zaman ulaşmadı. Yazarın yapıtlarına ve esin dolu dünyasına adım atmak için mükemmel bir giriş metni olan mektup, aynı zamanda 20. yüzyıl edebiyat tarihinin büyük itiraflarından biri sayılabilir.

Dava
Dava Sented by Luis

Tanıl Bora çevirisi, Ronald Gray’in önsözü, Eliseo Vivas’ın sonsözü, Yazar ve dönem kronolojisiyle, Kitaba dair görsellerle. Kafka’nın yapıtları, başta Dava, Dönüşüm ve Şato, modern edebiyatta özgün bir ilham kapısı açarken, “Kafkaesk” diye kendine mahsus bir kavram da yaratmıştır.

Paralı Asker
Paralı Asker Sented by Michael

Perec’in 1957-1960 yılları arasında yazdığı ilk roman olan Paralı Asker yazarın ölümünden otuz yıl sonra bulunur. Farklılığı ve yenilikçiliğiyle öne çıkan Perec dünyasını işte bu roman başlatmıştır.

Uyuyan Adam
Uyuyan Adam Sented by Shon

İnsanlardan nefret ettiğin anlamına gelmez bu, ne diye onlardan nefret edesin ki? Ne diye kendinden nefret edesin ki?

Tatarcık
Tatarcık Sented by Michael

Kaş uçları kalkarak, gözler süzülerek, dudaklar bükülerek her yeni şeyin aşağılık, her köhneliğin kibarlık olduğunu size söyleyen bu adamların şuurlarının arkasında yeni şeylere karşı gizli olduğu kadar kudretli bir meyil vardır.

Yolpalas Cinayeti
Yolpalas Cinayeti Sented by Michael

Halide Edib Adıvar’ın 1936 yılında Paris’te kaleme aldığı bir cinayet romanı, Yolpalas Cinayeti.

Goriot Baba
Goriot Baba Sented by Luis

Büyük Fransız Romancısı Honore de Balzac'ın (1799-1850) ünlü dev yapıtı İnsanlık Güldürüsü, seksen sekiz ciltten oluşur. Goriot Baba, bu büyük yapıtın bir parçasıdır.

Louis Lambert
Louis Lambert Sented by Michael

Honoré de Balzac (1799-1850): Fransa’nın 19. yüzyıldaki sosyal yapısının tarihsel bir tablosunu çıkardığı eski ve yeni romanlarını 1830’dan sonra İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı.

Nucingen Bankası
Nucingen Bankası Sented by Paul

Honore de Balzac'ın borsa, banka spekülasyonları ve kısa yoldan zengin olma üzerine yazdığı muhteşem bir kitap.

Suyu Bulandıran Kız
Suyu Bulandıran Kız Sented by Luis

Honore de Balzac (1799-1850): Fransa’nın 19. yüzyıldaki sosyal yapısının tarihsel bir tablosunu çıkardığı eski ve yeni romanlarını 1830’dan sonra İnsanlık Komedyası başlığı altında toplamıştır.

Tılsımlı Deri
Tılsımlı Deri Sented by Luis

Genç bir delikanlı, son derece salaş bir kumarhaneye girer. Elindeki tek altının, cebindeki son para olduğu o kadar bellidir ki...

Ursule Mirouet
Ursule Mirouet Sented by Michael

Balzac’ın yirmi günde yazdığı ve bir mirasın etrafında dönen entrikaları ele aldığı Ursule Mirouet (1841) Yazarın anıtsal yapıtının "Taşra Yaşamından Sahneler" bölümünde yer almaktadır.

Biz Hayvanlar
Biz Hayvanlar Sented by Michael

Yoksulluk ve şiddeti, melezliğin, farklılığın deneyimiyle birlikte yaşayan üç çocuk…

Baba Evi
Baba Evi Sented by Musa

Yazdıklarında kimi zaman biyografik öğelerden de yararlanan Orhan Kemal'in en sevilen kitaplarından biri olan Baba Evi, "Küçük Adamın Romanı" dizisinin ilk kitabı. Çocukluktan gençliğe geçişi edebiyatımızda en iyi anlatan metinlerden biri olan Baba Evi, yine yazarın çok sevilen romanı Avare Yıllar'ın öncesini oluşturuyor.

Sort by