• Welcome!
Total books

Sci-Fi Classics

Sort by
Ben, Robot
Ben, Robot Sented by Shon

Ünlü bilimkurgu yazarı Isaac Asimov’un bilimkurguya en büyük katkısı Üç Robot Kanunu’dur. Üç Robot Kanunu’na göre;

Hedef Beyin
Hedef Beyin Sented by Musa

Son Isaac Asimov kitabımı okuyalı bir yıldan fazla zaman geçmiş, öykü derlemelerinde okuduklarımı saymıyorum tabii.

Kan Damarlarında Yolculuk

Okat uzay serisinin sekizinci ve son derece güzel bir romanı. Benes adında bir bilim adamı ajan Grant eşliğinde ABD'ye getirilir.

Karadul Bulmacaları
Karadul Bulmacaları Sented by Musa

Aslında ben, hikâyedeki Trumbull gibi John Dickson Carr'ın "Üçüncü Kurşun"unu okumuş ve hiç kilitli oda Karadul hikâyesi yazmamış olduğumu farketmiştim

Alfa Ayının Kabileleri
Alfa Ayının Kabileleri Sented by Paul

Alfa sisteminin üçüncü ayı yıllarca Arzlı hastaların kaldığı bir akıl hastalıkları hastanesi olarak kullanılmıştır.

Simulakra
Simulakra Sented by Michael

Nicole "Yakalayın onu!" deyince koruma doğrudan Goltz'a ateş etti. Tam o anda Goltz zaman makinesini kullandı, etrafı bulanıklaştı ve Goltz kayboldu. Yine aynı odada, geleceğin kolay kolay ele geçmeyen hayaletlerinin tam ortasındaydı.

Matematikçinin Galaksi Rehberi Matematiksel Bilimkurgu Öyküleri

Briç masasında kaç farklı eşleşme yapılabileceğini, belli şartlar altında bir haritanın tamamlanması için kaç renk gerekeceğini, bir filin satranç tahtasında kaç farklı yol izleyebileceğini veya belli bir yolun izlenmesi şartıyla bir kentten diğerine en kısa nasıl gidilebileceğini kim gerçekten umursar? Ama işte, matematik umursar ve hep umursamıştır...” Isaac Asimov

Einstein / Fikir Mimarları Dizisi

Albert Einstein hiç kuşkusuz günümüzde insanların zihnindeki bilgin imajının oluşmasında çok büyük etkisi olmuş, yaşadığı döneme damgasını vurmuş bir kişiliktir. Bilimle hiç ilgisi olmayan insanlar bile Einstein adını bilir.

Zodyak
Zodyak Sented by Musa

YARINLAR ADINA BUGÜNLERİN HARCANDIĞI BİR EVRENDE, UMUT EN GÜÇLÜ SİLAHTIR

Uzayda Kaybolanlar
Uzayda Kaybolanlar Sented by Luis

Vanguard adlı yıldız gemisi uzayda kaybolur, Centaurus yolunda 2 kuşak boyunca sürecek yolculuğunu tamamlayıp tamamlamadığı bilinmemektedir.

Zalim Krallık
Zalim Krallık Sented by Paul

KANLI GEÇMİŞ VE ACITAN GERÇEKLER… BİRİ GÜMÜŞ, BİRİ KIZIL; BÜYÜLEYİCİ İKİ KADIN. TEK BİR ADALET SAVAŞI: KIZILLAR, GÜMÜŞLERE KARŞI.

Otomatik Piyano
Otomatik Piyano Sented by Paul

İlerleme… Kulağa pek hoş gelen bir kavram. Hep ileri, daima ileri! İnsanlığın gelişmesi, sınırlarını zorlaması, aşması… Peki, bedeli? Üçüncü Dünya Savaşı sonrası: Aşırı mekanikleşmiş bir toplum. Fabrikalar, tüm üretim, her şeyin çalışması için bir avuç insan, bir avuç becerikli mühendis yeterli. Geri kalanlarsa…

Kadınlar Rüyalar Ejderhalar

Le Guin bizimle rüyaların diliyle konuşur, kadınların ve ejderhaların öykülerini anlatır.

Güçler
Güçler Sented by Michael

Marifetler ve Sesler'in ardından Ursula K. Le Guin'in Batı Sahili Yıllıkları dizisinin üçüncü kitabı Güçler.

Son Kurtadam
Son Kurtadam Sented by Luis

Vampir romanı dediğimizde aklımıza hâlâ Dracula gelir, ama kurtadam romanı hep sahipsiz kalmıştı; Jake Marlowe ortaya çıkana kadar… O, zamanımızın bir kahramanı; gerçek bir anti-kahraman!

Kızıl Sefer
Kızıl Sefer Sented by Luis

BARUT BÜYÜCÜSÜ ÜÇLEMESİ İKİNCİ KİTAP GALİBİ BARUT VE KURŞUNLAR BELİRLEYECEK…

Lejyon
Lejyon Sented by Shon

Sıra dışı zihinsel rahatsızlığı nedeniyle farklı farklı kişilikler geliştirebilen adam: Stephen Leeds ya da herkesin onu tanıdığı ismiyle Lejyon. Ortaya çıkardığı kişilikler, daha doğrusu halüsinasyonları pek çok alanda dudak uçuklatan yeteneklere ve bilgiye sahip olmakla kalmıyor, karşı karşıya kaldığı farklı gizemleri gün yüzüne çıkarması için Lejyon’a yardım ediyorlar. Üstelik birbirlerinden haberdarlar ve bazıları da kendisinin bir halüsinasyon olduğunu biliyor.

Sented by Musa

From a master of contemporary fantasy comes the first novel of a landmark series unlike any you’ve ever read before. With A Game of Thrones, George R. R. Martin has launched a genuine masterpiece, bringing together the best the genre has to offer. Mystery, intrigue, romance, and adventure fill the pages of this magnificent saga, the first volume in an epic series sure to delight fantasy fans everywhere.

Deha
Deha Sented by Paul

June ile Day’in yaralı bir halde Cumhuriyet’ten firar etmelerinin üzerinden yedi gün geçmiştir. Bu sırada en akla gelmeyecek şey gerçekleşir: Seçmen Primo ölür ve yerini oğlu Anden alır. Cumhuriyet kaçınılmaz bir şekilde kaosa sürüklenirken ikili, Day’in erkek kardeşini kurtarmak ve onları Koloniler’e götürmek için yardım etmeye gönüllü bir grup Vatansever isyancıyla güçlerini birleştirir. Ancak Vatanseverlerin bir talebi vardır: June ve Day yeni Seçmen’e suikast düzenlemelidir.

Şampiyon
Şampiyon Sented by Musa

Day bir efsane. June ise bir deha. Peki, kim ŞAMPİYON olacak? June ile Day, Cumhuriyet halkı ve birbirleri için çok fazla fedakârlıkta bulunmuşlardır. Şimdi vatanları bir dönüm noktasındayken June bir kez daha Cumhuriyet’in gözüne girmiş ve hükümetin seçkin çevresinde bir Princeps adayı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Sort by