• Welcome!
Total books

Fiction

Contemporary Fiction
17
Drama
7
Fiction
3899
Historical Fiction
27

Horror-Gothic
136
Humor
38
Mystery, Thriller & Crime
331
Poetry
38

Romance
471
Science Fiction & Fantasy
784
Short Stories
402
Youth
13

Sort by
Əsərləri
Əsərləri Sented by Shon

Mixail Bulqakov rus ədəbiyyatı və dünya mədəniyyəti klassikləri sıralarında öz layiqli yerini tutmuş yazıçı-dramaturqdur. Yazıçının kitabda verilmiş “Master və Marqarita” romanı SSRİ-də azadlığın boğulmasına qarşı yazılmış ən güclü satiralardan biridir. Bu əsəri tədqiqatçılar XX əsrin ən böyük romanlarından biri kimi dəyərləndirirlər.

The Da Vinci Code
The Da Vinci Code Sented by Musa

The Da Vinci Code became one of the first notable international literary events of the twenty-first century as soon as it was published in early 2003. It is a fast-paced thriller involving Harvard professor of religious symbology Robert Langdon, who must solve a murder mystery before he is arrested for the murder himself. While the plot moves along rapidly, the narrative and dialogue slow down briefly at times to explore weighty issues and consider controversial questions. Was Jesus married to Mary Magdalene? Did early Christian leaders attempt to suppress her significance? Did Constantine the Great and the Council of Nicaea establish the divinity of Jesus Christ in 325 A.D.? Was Leonardo da Vinci one of the "keepers of the secret of the Holy Grail," as Leigh Teabing, the historian scholar, declares? Did he encode his art with symbols that suggested a Christian history far different from the one with which we are familiar? Though fictional characters raise these questions, Brown, in interviews about his novel, generated much debate by defending the possibility that Christian history has been carefully and artificially constructed. When asked in an interview what he would change if he were writing the book as nonfiction rather than fiction, for example, Brown replied he would change nothing.

Deception Point
Deception Point Sented by Luis

When a new NASA satellite detects evidence of an astonishingly rare object buried deep in the Arctic ice, the floundering space agency proclaims a much-needed victory…a victory that has profound implications for U.S. space policy and the impending presidential election.

The Name of the Rose
The Name of the Rose Sented by Luis

The year is 1327. Franciscans in a wealthy Italian abbey are suspected of heresy, and Brother William of Baskerville arrives to investigate. When his delicate mission is suddenly overshadowed by seven bizarre deaths, Brother William turns detective. He collects evidence, deciphers secret symbols and coded manuscripts, and digs into the eerie labyrinth of the abbey where extraordinary things are happening under the cover of night. A spectacular popular and critical success, "The Name of the Rose" is not only a narrative of a murder investigation but an astonishing chronicle of the Middle Ages.

After You.
After You. Sented by Michael

Lou Clark has lots of questions. Like how it is she's ended up working in an airport bar, spending every shift watching other people jet off to new places. Or why the flat she's owned for a year still doesn't feel like home. Whether her close-knit family can forgive her for what she did eighteen months ago.

Şizofren
Şizofren Sented by Shon

Ne kadar zaman geçtiği önemli değil Ne kadar değiştiğin önemli değil Sessizlik seni çıldırtmaya devam edecek Ve dehşetin soğuk pençesini hissedeceksin

Yeraltından Notlar
Yeraltından Notlar Sented by Musa

Dostoyevski (1821-1881), sadece Rus değil dünya edebiyatının da temel isimlerinden biri. Yazdığı romanların neredeyse hepsi klasikler arasına girmiş olan bu ünlü yazar, insan iç dünyasını çok iyi yorumlandığı psikolojik yönü ağır eserleriyle dikkat çeker. Rus toplumunu en ince ayrıntısına kadar incelerken evrensel bir bakış açısı getiren Dostoyevski. "Yeraltından Notlar" da insanın iç dünyasından dışarıya gözlemlemeyi yazar. Bireysel ve ruhsal dünyadaki gelişmeleri ve değişmeleri dış şartlar göz önüne alınmadan sadece birey gerçeğinden yola çıkarak çözmeye çalışır. Dostoyevski'yi anlamak için anahtar bir eser olan "Yeraltından Notlar"a aslında insanın kendi içindeki yolculuğu da denilebilir.

Suç Ortakları
Suç Ortakları Sented by Musa

Tommy ve Tuppence Beresford geçmişteki o heyecanlı günleri özlüyorlardı. Gizli Servis Başkanı Blunt bir gün onlara Uluslararası Dedektiflik Bürosu’nu yönetmelerini teklif edince bu fırsatı kaçırmak istemezler.

Ölüm Çığlığı
Ölüm Çığlığı Sented by Shon

Albay Protheroe’nun öldürülmesi St. Mary Mead halkını şaşırtmış ama pek de üzmemişti. Albayı öldürmekle katilin dünyaya büyük bir iyilik yaptığını söyleyen köyün papazı, Protheroe’nun genç ve fingirdek karısını da kocasını öldürmekle suçlamıştı. Peki sadakatsiz Bayan Protheroe ve genç ressam sevgilisi bu konuda ne düşünüyorlardı?

Hain Yüreğim
Hain Yüreğim Sented by Michael

Yüreğimin koridorlarında dolaşan bir canavar… Onu tanımıyorum. Göremiyorum. Ama hissediyorum. Orada…

Kurtarici
Kurtarici Sented by Luis

Kurtuluş Ordusu'nun yaz kamplarından birinde 14 yaşında bir kız tecavüze uğrar. On iki yıl sonra, Oslo'da Kurtuluş Ordusu'nun düzenlediği bir sokak konserinde, ordu mensuplarından genç bir adam alnından vurularak öldürülür. Ortada ne cinayet silahı vardır, ne de olası bir cinayet sebebi…

BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE
BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE Sented by Michael

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline geldi.

Küçük Mucizeler Dükkani

Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiye'de...

Bayan McGinty'nin Ölümü

Bayan McGinty’nin başına yediği darbe ölümüne neden olmuştur. Tüm şüpheler Bayan McGinty’nin pansiyoneri olan James Bentley üzerinde toplanır. Çünkü şüphelinin giysilerinin üzerinde kurumuş kan izleri ve maktüle ait birkaç saç teli bulunmuştur. Ama ortada önemli bir nokta vardır: Bentley bir katile benzememektedir.

Ihanet Noktasi
Ihanet Noktasi Sented by Shon

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Buyuk Umutlar.
Buyuk Umutlar. Sented by Luis

İngiliz edebiyatının dev yazarı Charles Dickens'ın onuncu romanı Büyük Umutlar, onun en beğenilen, en çok okunan yapıtı. Bu romanında yazar, insanlar arasındaki sevgisizliğe, ikiyüzlülüğe karşı çıkarken, para hırsı ve ayrımcılık üzerine kurulu toplum düzenine de acımasızca saldırıyor. Büyük Umutlar, yazarın canlandırdığı çok renkli, unutulmaz kahramanlarının yer aldığı romanı

Tutunamayanlar
Tutunamayanlar Sented by Musa

Tutunamayanlar, Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay'ın bu ilk romanını "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak niteler. Moran'a göre "Oğuz Atay'ın mizah gücü ve duyarlığı ve kullandığı teknik incelikler, Tutunamayanlar'ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, eserdeki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır. "Küçük burjuva dünyasını ve değerlerini zekice alaya alan Atay, "saldırısı tutunanların anlamayacağı, rededeceği türden bir romanla yazar."

Meksikal Devrimci
Meksikal Devrimci Sented by Musa

Jack London, kendisine sahip çıkan, sorunlarına sahip çıkan insanların yaşamlarını konu edinerek okurun gönlünde yatana yaklaşabilmiştir. Çağdaş insan ne denli yapma, yaratma, başarma heyecanı içindeyse Jack London bunun düşünü, imgesini, örneğini bir adım ileri götürmüştür hep. Başka bir deyişle Jack London yazını olumlu, üretken bir yaşamın ufkunu genişletir önümüzde.

Pride and Prejudice
Pride and Prejudice Sented by Luis

Jane Austen (16 December 1775 - 18 July 1817) was an English novelist whose works include Sense and Sensibility, Pride and Prejudice, Mansfield Park, Emma, Northanger Abbey, and Persuasion. Her biting social commentary and masterful use of both free indirect speech and irony eventually made Austen one of the most influential and honored novelists in English Literature

Angels and Demons
Angels and Demons Sented by Michael

Science and religion are not at odds. Science is simply too young to understand

Sort by