• Welcome!
Total books
Book Detail
Download Hilal Ve Demir Haç  Türklüğe Nefret Kitabı free book as epub format

Hilal Ve Demir Haç Türklüğe Nefret Kitabı

“Ermenistan’ın denize açılabilmesi için Türkiye’nin Karadeniz kıyısında bir liman onlara verilebilir.” This link for educational purpose only. Please remove file from your computer after familiarization.

“Kuzey Mezopotamya bölgesine dağdan indirilecek Kürtler ve Bedeviler yerleştirilerek Türklere karşı koruması Batılı güçlerle sağlanacak bir devlet kurulabilir.”

“Dicle ve Fırat nehirleri arasında bulunan güney Mezopotamya ve Basra İngilizler tarafından ihya edilerek tarihteki şaşalı günlerine Büyük Mezopotamya Projesiyle kavuşturulmalıdır.”

“Anadolu’daki Ermeni topraklarını kalkınmasında en önemli rolü Amerikan misyonerleri oynayacaktır.”

“Fransa misyoner okullarıyla bulunduğu topraklardaki eğitimli nüfus ile arasında büyük bir entelektüel bağ kurmuştur.”

“Filistin’de yer alan İsrail’i ayağa kaldıracak Yahudi sermayesi başta Rothschild olmak üzere Mendelssohn, Hirsch, Goldsmid, Bleichroeder, Speyer gibi büyük Yahudi bankacılar tarafından çok uygun koşullarda sağlanabilir.”

“Türkler her zaman cesur, disiplinli ve savaşçı bir millet olmuşlardır. Türkler bu özelliklerini hala korumaktadırlar. Ancak Türklerin savaşçı olmaları kendilerinden sürekli savaşmalarını isteyen askeri despot yönetimler yüzündendir. Askeri vesayet yönetimlerinin kaldırılmasıyla Türklerin savaşçı niteliklerini kaybedecekleri beklenmektedir.”

Yukarıda mealen yazılan cümleler her ne kadar bugünlerde yaşanan bazı olay ve durumları çağrıştırsalar da bu cümlelerdeki fikirler I. Dünya Savaşı’nın en hararetli günlerinde yani 1917’de “Osmanlı Avrupa’nın hasta adamı değil, hastalığın kendisidir,” diyen ünlü İngiliz yazar Edward Frederic Benson tarafından yazıya dökülmüştür.

Book year:

Book pages: 144

ISBN: 6054455386

Book language: tr

File size: 2.09 MB

File type: epub

Published: 18 July 2018 - 04:30